12 mart 2019-cu il tarixində Bakıda Gazprombankın, Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin və Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurasının birgə təşkilatçığı ilə "Azərbaycan Respublikası investisiya layihələrinin icrası yolunda: GPB Bankın (SC) imkanları" adlı biznes seminar keçiriləcək.
Seminarda Azərbaycan Respublikasında GPB Bankın (SC) praktiki təcrübəsi və layihə maliyyələşdirilməsi perspektivləri, GPB Bankın (SC) Azərbaycan Respublikasında dövlət-özəl tərəfdaşlıq sxem əsasında infrastruktur layihələrinin həyata keçirilməsi imkanları, kapital bazarlarında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunacaq. Rusiya ixracına dövlət dəstəyi proqramlarına xüsusi diqqət yetiriləcəkdir.

12 марта 2019 года в г. Баку пройдет бизнес-семинар «Азербайджанская Республика на пути реализации инвестиционных проектов: возможности Банка ГПБ (АО)», организуемый совместно Газпромбанком, Министерством Экономики Азербайджанской Республики и Азербайджано-Российским деловым советом.
В ходе семинара будут рассмотрены вопросы практического опыта и перспектив проектного финансирования Банка ГПБ (АО) в Азербайджанской Республике, возможности Банка ГПБ (АО) по реализации инфраструктурных проектов с использованием схем государственно-частного партнерства в Азербайджанской Республике, сотрудничества на рынках капитала. Особое внимание будет уделено программам государственной поддержки российского экспорта.