4 aprel 2019-cu il tarixində Bakıda Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin, Rusiya Federasiyasının Sənaye və Ticarət Nazirliyinin, Rusiya İxrac Mərkəzinin, Azpromo-nun, Azərbaycan-Rusiya və Rusiya-Azərbaycan Biznes Şuralarının birgə təşkilatçılığı ilə sənaye müəssisələrinin biznes forumu keçiriləcək.
Forumun əsas məqsədi yeni işgüzar əlaqələrin qurulması, birgə müəssisələrin yaradılması və ikitərəfli layihələrin həyata keçirilməsidir. Forumda 60-dan çox Rusiya şirkətinin nümayəndələrinin iştirakı gözlənilir.
Forumun ixtisaslaşması neft maşınqayırması, kənd təsərrüfatı maşınqayırması və rəqəmsal texnologiyalar kimi prioritet sahələri əhatə edəcəkdir.

4 апреля 2019 года в г. Баку пройдет форум с участием делегации бизнес-миссии российских предприятий, организуемый совместно Министерством Экономики АР, Министерством Промышленности и Торговли РФ, Российским Экспортным Центром, Azpromo, Азербайджано-Российским и Российско-Азербайджанским деловыми советами.
Главной задачей форума станет налаживание новых деловых контактов, создание совместных производств и реализация двухсторонних проектов. Ожидается, что в Баку прибудут представители более 60-ти российских компаний.
Специализация форума охватит такие приоритетные направления как нефтяное машиностроение, сельхозмашиностроение и цифровые технологии.