İyulun 4-də Bakı Biznes Mərkəzində Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurasının Ümumi Yığıncağı keçirilib.
Tədbirdə 2019-cu ilin birinci yarımilliyin yekunları ilə bağlı hesabat verilib. Bildirilib ki, cari ilin yanvar-iyun aylarında İşgüzar Şura tərəfindən “Qida məhsulları və kənd təsərrüfatı”, “Sertifikasiya və gömrük prosedurları”, “Logistika” komissiyalarının ümumilikdə 6 iclası keçirilib. Bu iclaslarda sahibkarlar üçün bir sıra aktual məsələlərə dair Azərbaycan və Rusiya dövlət qurumları ilə birgə iş aparılıb.
Bundan əlavə, hesabat dövründə Rusiya-Azərbaycan İşgüzar Şurası, “İşgüzar Rusiya”, Rusiya İxrac Mərkəzi və digər tərəfdaş təşkilatlarla birgə tədbirlər təşkil olunub. Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurası "Azərbaycan Respublikası investisiya layihələrinin həyata keçirilməsi yolunda: "Qazprombank"ın imkanları" mövzusunda biznes seminarın, həmçinin Rusiyanın sənaye müəssisələrinin biznes missiyasının həmtəşkilatçısı və Sankt-Peterburq Beynəlxalq İqtisadi Forumu çərçivəsində iki ölkənin iş adamları arasında təşkil olunmuş Azərbaycan-Rusiya biznes dialoqun təşkilatçısı kimi çıxış edib.
İclasda 2019-cu ilin ikinci yarımilliyi üçün qarşıda duran vəzifələrə dair müzakirələr aparılıb, işgüzar şuranın sənaye, kənd təsərrüfatı və tikinti sahəsi ilə yanaşı, həmçinin turizm, maliyyə, İT və iqtisadiyyatın digər sahələrində fəaliyyətinin genişləndirilməsi istiqamətində atılacaq addımlar, həyata keçiriləcək tədbirlər diqqətə çatdırılıb.

4 июля 2019 г. в Бакинском Бизнес Центре состоялось общее собрание Азербайджано-Российского делового совета.
На собрании были подведены итоги первой половины 2019 года. Так, за период январь-июнь текущего года Деловым советом было проведено в общей сложности 6 заседаний комиссий «Продукты питания и сельское хозяйство», «Сертификация и таможенные процедуры», «Логистика», в рамках которых ряд актуальных для предпринимателей вопросов были проработаны в сотрудничестве с государственными и бизнес организациями Азербайджана и России.
Были проведены совместные мероприятия с Российско-Азербайджанским деловым советом, ООО «Деловая Россия», Российским экспортным центром и другими партнерскими организациями. В частности Азербайджано-Российский деловой совет выступил со-организатором бизнес-семинара «Газпромбанк»-а, посвященного инвестиционным возможностям и проектному финансированию в Азербайджане, а также со-организатором бизнес-миссии российских промышленных предприятий и организатором бизнес-диалога между предпринимателями двух стран в рамках Петербургского Международного Экономического Форума.
В ходе собрания участники обсудили планы на вторую половину 2019 года. Было отмечено, что продолжится расширение деятельности совета в актуальных направлениях - промышленной, сельскохозяйственной, транспортной, строительной, а также туристической, финансовой, IT и других сферах экономики.