12-13 fevral 2020-ci il tarixlərində Moskvada Rusiya-Azərbaycan və Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şuralarının dəstəyi ilə Azərbaycan kənd təsərrüfatı məhsulları istehsalçıları və ixracatçılarının Rusiya şirkətləri ilə B2B-görüşləri keçirilib.
Görüşlər Azərbaycan nümayəndə heyətinin “ProdExpo 2020” beynəlxalq sərgisində iştirakı çərçivəsində baş tutub. Azərbaycan nümayəndə heyətinin tərkibinə meyvə-tərəvəz, spirtli və spirtsiz içkilər, konserv məhsullarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən, o cümlədən, “Aspi Agro”, “Göygöl Şərab Zavodu”, “Baku Agropark”, “Şərq Ulduzu”, “Binə Aqro”, “Şirvan Şərabları”, “Balxurma”, “Cəlilabad Şərab-2”, “Azərstar”, “İsmayıllı Şərab-2”, “Az-Granata”, “Bakıkonserv”, “Caspian Coast Winery & Vineyards”, “Buta Agro”, “A+Co”, “AHEC”, “Şirin Aqro», ”Azhazelnut”, “Azərsun Holding”, “OVEN”, “Grow Group”, “Aznar” və digər şirkətlər daxil olub.
Azərbaycan istehsalçıları “Х5 Retail Group”, “Vestpoint”, “Aqroservis” EİB, “RF Sentrosoyuz”, “Sordis”, “Sublimir” şirkətlərinin nümayəndələri ilə görüşlər keçirib, kənd təsərrüfatı məhsullarının təchizatı və emalı məsələlərini müzakirə edib.
Qeyd edək ki, “ProdExpo” Rusiya və Şərqi Avropada keçirilən ən böyük beynəlxalq qida və içki məhsulları sərgilərindən biridir.

Российско-Азербайджанский и Азербайджано-Российский деловые советы организовали В2В-встречи для участников выставки «ProdExpo-2020»
12-13 февраля 2020 года в Москве при содействии Российско-Азербайджанского и Азербайджано-Российского деловых советов были проведены В2В-встречи азербайджанских производителей и экспортеров сельскохозяйственной продукции с российскими компаниями. Встречи состоялись в рамках участия азербайджанской делегации в международной выставке «ProdExpo 2020». В состав азербайджанской делегации вошли производители овощей и фруктов, алкогольных и безалкогольных напитков, консервной продукции, включая такие компании, как «Baku Agropark», «Aspi Agro», «Goygol Wine Plant», «Sharg Ulduzu», «Bina Agro», «Shirvan Wines», «Balkhoorma», «Jalilabad Sharab», «Azerstar», «Ismayilli Sharab», «Az-Granata», «Bakukonserv», «Caspian Coast Winery & Vineyards», «Buta Agro», «A+Co», «AHEC», «Shirin Agro», «Azhazelnut», «Azersun Holding», «OVEN», «Grow Group», «Aznar» и др. Азербайджанские предприниматели провели встречи с представителями компаний «Х5 Retail Group», «Вестпоинт», «НПО Агросервис», «Центрсоюз РФ», «Sordis», «Сублимир», обсудили вопросы поставки и переработки сельскохозяйственной продукции. Отметим, что «ProdExpo» одна из крупнейших международных выставок продуктов питания и напитков в России и Восточной Европе.